MiiPC   bilgisayardan beklentinizi karşılayabilecek  çok fonksiyonlu yeni nesil Android cihazdır.

 

Masaüstü Bilgisayar: İnternette gezinebilir, uygulama çalıştırabilir, film izleyebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

 

Her hangi bir uygulama yükleyerek (ofis, muhasebe, ERP,CRM  ve Android desteği olan tüm uygulamalar), rahatlıkla bilgisayar gibi kullanabilirsiniz .

 

Uzak bağlantı programları ile Windows masa üstlerinize erişebilirsiniz; RDP,Citrix Receiver,vMware view,2X ve diğerleri)1080P video desteği sayesinde tüm videoları kesintisiz gerçek kalitesinde izleyebilirsiniz.

 

MiiPC Kiosk Mode: Tek yada çoklu uygulama kullanımı seçerek kontrollü bir yapı ile kullanıcılarının verimliklerini arttırabilecekleri bir yapı sunabilirsiniz.

 

Çoklu kullanım : Birden fazla kullanıcı açabilir bunları web üzerinden yada cep telefonundan  kontrol edebilir, hangi uygulamaları kullanacaklarını belirleyebilir  ayrıca kullanacakları uygulamalara zaman limiti koyabilirsiniz.

 

Uygulama mağazası : Sadece iş dünyası tasarlanmış uygulama mağazasından ihtiyacınız olan tüm ofis, uzak bağlantı, verimlilik, iletişim uygulamalarını indirebilirsiniz.

Desteklediği Cihazlar : Dokunmatik ekran,Webcam, Harici hardiskler (NTFS ve FAT32), Kablosuz klavye mouse ve diger benzeri donanımlar.

 

Kullanım alanları : Bilgisayar yerine kullanabileceğiniz tüm alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz(ofisler, okullar, hoteller, muhasebe büroları, eczacılar, internet kafeler, digital signage,  kiosk uygulamaları vs.)

 

Özellikler

Nerelerde Kullanılır

Nelere İhtiyaç Var

Hızlı Kurulum

Sık Sorulan Sorular

 

 

Model:M1280

 

İşletim Sistemi   : Android 4.2 (Jelly Bean)

İşlemci                : Marvell’s® award-winning  ARMADA® 1500 Family of Processors

Depolama           : 8GB eMMC Internal Flash ve  SD girişi /  USB port

                              girişleri ile genişleme

System RAM      : 2GB  DDR3 SDRAM

Bağlantılar         : Wi-Fi (802.11 b/g/n), Ethernet Port, and Bluetooth (4.0)

Bağlantı             : HDMI (1920x1080p 60Hz / 1280x720p 60Hz) output

Girişler               : 3 USB 2.0 Ports, Speaker

*ÜCRETSİZ Mobil kontrol (IOS,Android) ayrıca web üzerinden

Flash Desteği, Media Streming uygulaması,Uygulama Mağazası,File Manager,Media Player

Ürün broşürü : PDF

 

 • MiiPC ile RDP,Citrix,vMware bağlantıları yaparak uzak masaüstlerinize erişmek amaçlı kullanabilirsiniz.
 • Browser üzerinden çalışan ERP,CRM vs uygulamalarında
 • Android desteği olan muhasebe,özel yazılım vs tüm programlarda
 • MiiPC browser ile flash içeren web sitelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • MiiPC app store bölümünden ücretsiz ofis ve diger uygulamaları indirebilirsiniz
 • Birden fazla kullanıcı yaratıp gelen kişilerin indirebilecekleri uygulamaları belirleyip hangi uygulamayı günde kaç saat kullanabileceklerine kadar ister web den, ister cihazdaki admin accountundan isterseniz cep telefonuz ile (IOS,Android) rahatlıkla yönetebilirsiniz.
 • MiiPC ile kablolu gelen interneti isterseniz hot spot özelligi ile kablosuza çevirebilirsiniz bu sayede wriless bridge yada router almaktandan kurtulabilirsiniz.
 • Tüm odalarda standart TV leri Smart TV haline dönüştürebilirsiniz.
 • Kablosuz yada kablolu klavye mouse ile rahatlıkla internette gezinebilir , film izleyebilir  sosyal media yı kullanabilirsiniz ..
 • Kamera takılırsa skype yada benzeri programlarda görüntülü görüşebilirsiniz..
 • Digital signage projelerinde kullanılabilir , çeşitli tanıtım vb bilgilerin ekranda dönmesini sağlayabilirsiniz.

Mevcut bilgisayarınızın HDMI  girişli Monitorünü yada  HDTV nizi kullanabilirsiniz.

Kablolu yada kablosuz Klavye&Mouse ile rahatlıkla masaüstü bilgisayar tecrübesini yaşayabilirsiniz.

Kablolu yada kablosuz bağlantı ile rahatlıkla internete bağlanabilirsiniz.

1)      MiiPC Cihazının Kurulumu: MiiPC cihazınızı monitörünüze bağladıktan sonra, güç bağlantılarını sağlayın, kablolu veya kablosuz klavye/mouse’nuzu bağlayın, sonra MiiPC cihazının üzerinde yer alan open sensörü yardımıyla cihazı açabilmek için 4 sn kadar basılı tutunuz.

 

2)      Ekran Kalibrasyonu(isteğe bağlı): Monitörünüzün tüm ekranını kapsayacak şekilde gözlemleyebilmeniz adına ekranınızı kalibre etmeniz gerekmektedir. Android Ayarlar>Ekran>Ekran Kalibrasyonu seçeneğinden ilerleyebilirsiniz.(Eğer monitörünüzde MiiPC ekranı, tüm ekranı kapsayacak şekilde ise, bu adımı atlayabilirsiniz.)

 

3)      Yerel Ağınıza Bağlantı Yapma: Android Ayarlar>Wi-Fi kısmından oturum açma bilgilerinizi de girerek, internet bağlantınızı sağlayabilirsiniz.

 

4)      Tarih & Saat Ayarlaması: Android Ayarlar>Tarih & Saat>”Otomatik Tarih & Saat” seçeneğini seçerek otomatik olarak tarih/saat ayarlamasını yapabilirsiniz.

 

5)      MiiPC Launcher: MiiPC Parental Control modunu aktive edebilmeniz için internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. MiiPC Parental Control modu isteğe bağlıdır. “MiiPC Launcher” simgesini tıklayarak daha sonra da aktive edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kullanıcı hesaplarınızı uzaktan izlemek, yönetmek ve gerçek zamanlı uygulamalarını görüntüleyebilirsiniz. (iOS ve Android üzerinden de bu uygulamaya sahip olabilirsiniz.)

 

Hızlı Kurulum Klavuzu : Link

 

Kullanım Klavuzu : Link

 

Klavye Kısayolları: Link

 

 • 1- MiiPC , nasıl telaffuz edilmektedir?

  Benim bilgisayarım anlamına gelen “Mee-PC” şeklinde telaffuz edilmektedir. Bu teknoloji, kullanıcıların kendi deneyimlerini kişiselleştirebilme adına hayata geçirilmiştir.

 • 2- MiiPC nasıl çalışmaktadır?

  MiiPC harici bir monitör veya TV’ye takılarak ve klavye- mouse bağlantısı sağlanarak kullanımına başlayabilirsiniz. Wi-Fi bağlantısı veya standart bir Ethernet kablo sayesinde internet erişimini sağlayabilirsiniz. MiiPC, birden fazla kullanıcı hesabınız ile erişmenizi sağlamaktadır. Kendi kullanıcı hesabınız ile oturum açtığınızda kendi MiiPC masaüstünüz gelecektir. IT yöneticileri için yönetici hakları mevcuttur; MiiPC uygulamaları sayesinde gerçek zamanda kulanıcılarınızın MiiPC aktivelerini görüntüleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.

 • 3- MiiPC’yi kullanabilmemiz için internet bağlantısına ihtiyacım var mıdır?

  Online yada offline olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz .MiiPC cihazını ilk kez kayıt ettirdikten sonra, MiiPC bulut yapısında gerekli kullanıcı profilini oluşturmak isterseniz internet bağlantısına ihtiyaç duymaktadır. Kayıt işleminden sonra MiiPC cihazları internet bağlantısı olmadan oturum açabilir, kendi kullanıcı masaüstlerine ulaşabilir ayrıca yerel Android uygulamalarını çalıştırabilmektedirler.

 • 4- MiiPC özel bir işletim sistemini kullanabilir mi?

  Hayır, MiiPC Android 4.2 Jelly Beans işletim sistemini kullanmaktadır. MiiPC kullanıcı arayüzü klavye ve mouse kullanımına ve wide screen monitörler ve TV’ler e göre optimize edilmiştir. MiiPC, hızla büyümekte olan Android Ekosistem’den yararlanabilmeniz amacıyla tasarlanmıştır. Tüm web ve Android uygulamalarınızı tüm aile bireyleri için, benzersiz bir çoklu kullanıcılı PC sağlamaktadır.

 • 5- MiiPC Companion Uygulaması için ne tür bir cep telefonuna ihtiyacımız vardır?

  MiiPC Companion Uygulaması, başlangıçta Android telefonları ve iPhone için geçerli olacaktır. Diğer mobil platformları ve web tabanlı arayüzlerde desteğimiz için çalışmalarımız sürmektedir.

 • 6- MiiPC’ye nasıl web sitesi veya web uygulaması ekleyebiliriz?

  MiiPC Uygulama Merkezi (MiiPC App. Center) ile iş amaçlı birçok ofis,iletişim,thin client uygulamalarına erişebilirsiniz.

 • 7- Birden fazla Android uygulamasını MiiPC’ye yükleyebilir miyiz?

  Evet, 1Mobile Market, MiiPC’nize zaten daha önceden yüklenmiş olacaktır. Ayrıca sizler de diğer Android Market’leri (Amazon AppStore gibi) MiiPC’nize yükleyebilirsiniz.

 • 8- MiiPC ile film görüntülerinin akışını sağlayabilir miyiz?

  MiiPC üzerinde birçok popüler video akışı uygulamaları ve web siteleri aracılığıyla multimedya içerik akışını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilirsiniz.